Několik faktů o Pražácích z pohledu mimopražských vesničanů

12. dubna 2014 v 11:23 | Amy |  Dear diary...
Tuto malou prózu si dovoluji věnovat všem mimopražským vesničanům. Snad najdu pochopení u u praždkých veničanů, odpusťte, ale nějaká ta pocitovka mi do mého textíku stejně vleze.
Nuže, Ať se líbí :)Často se Vám stvává, že někdo něco říká, něco velmi nezajímavého, pravděpodobně nudného a jelikož jste v pořádném kolektivu, můžete ho přestat poslouchat. Poté se zamýšlíte (např. moucha na stropě, již známý případ), nebo prostě jenom z legrace pozorujete výrazy ostatních posluchačů, či, syrově řečeno, myslíte na hovadiny. Při takovéto činnosti se ale vesnickým mimopražákům, nebo mimopražským vesničanům často stává, že zaslechnou zajímavé slovo, které ale bohužel není dost výstižné na to, aby zahrnovalo celou pointu tzv. storky. Smějete se, ale vlastně nevíte čemu a proč, prostě se smějí ostatní. Když se pak náhle dožadujete vysvětlení, jste odbyti s tím, že máte poslouchat, jako ve škole. Poté vám všechny vaše vlastní příběhy příjdou oproti zážitkům jiných nezajímavé a tak trochu jako humor z Marsu - V porovnání s ostatními buď moc malé a nezajímavé, nebo prostě naoranžovělé a kráterovité...

Pohledy mimopražských vesničanů:


1. Pražáci jsou z našeho pohledu intelektuálové.
Pozn. autorky: Toto je zcela přirozený mimopražsko vesnický fakt. Neb většina pražáků má přirozenou a soudružnost v krvi a pokud někdo vybočuje z davu, stane se s největší pravděpodobností intelektuálem. Ale jelikož ve světě je "být intelektuálem" relativně "cool", a my mimopražžští vesničané považujeme všechno z Prahy za dokonalost samu a protože se podivnému, odlišnému a modernímu myšlení Pražáků zatím nevyrovnáme, označujeme je za intelektuály. Ačokliv tiše závidíme, nebo už napodobujeme. Ovšem, nevzdávejme se!

2. Pražáci jsou chytří.
Pozn. autorky: Bohužel jen poloviční fakt, především proto, že většina mimopražských vesničanů s lehkou tupostí vzhlíží k Praze, takže jákákoliv intelektuální a "cool" myšlenka je okamžitě pro nás dokonalá(viz bod jedna.) Ne všechny Pražáky ale musíme nutně považovat za genialitu samu. (Bohužel díky své sestřičce, která Pražskou školu navštěvuje si přijdu lehce zahanbena...) Mezi Pražáky jsou i hloupí lidé, ale bohužel se jich většina tak nějak přizpůsobuje režimu, nebo alespoň chytře vypadají... (což se o mě z pohledu tohoto článku opravdu říct nedá.)

3. Mají lepší školy.
Pozn. autorky: Ovšemže ano, protože se do Prahy stěhují lepší učitelé za lepším platem. (A dvakrát menším bytem.)

4. Pražákům nerozumím/e.
Pozn. autorky:
Zajisté se najdou i tací mimopražští vesničané, kteří toto s vervou popřou stylem: "Do Prahy dojíždím a jsem tam skoro doma, mám tam přítele/přítelkyni, školu..."
Díky své vlastní zkušenosti mohu říct s hrdostí, že ne, nepatřím mezi ty, co by rozuměli ideám "vyšších bytostí Pražáků."(viz body 1 a 2.)

5. Pražáci jsou namyšlení
Pozn. autorky: Tento "fakt" jsem sem umístila schválně, protože z našeho pohledu tak chování Pražáků může být patrné, ačkoliv v jejich pohledu to bude znamenat přesný opak. Pražáci běžně nejsou namyšlení, ale pokud jim, nebo jakémukoliv jinému člověku dáte záminku se vytáhnout a udělat na Vás dojem... Kdo by toho nevyužil?

Snad se mi podařilo vystihnout postoj mimopražsých vesničanů... :)
Amy
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama