Cien - 4.

5. dubna 2015 v 0:29 | Amy |  Cien
Kratší dílek, snad jen popis cesty, ale nemohla jsem odolat :D Svým způsobem jen přechod, přesto víc emocí, než byste čekali. Kam si to malá nemrtvá míří tentokrát??
Ať se líbí :))
Auto prudce zabrzdí u krajnice. Trhne to se mnou, ale na Derekovu divokou jízdu jsem si už dávno zvykla. A snad bych si taky projednou mohla přestat stěžovat na všeobecný podmínky.
"Díky."
Hlesnu, nakloním se k Derekovi a přátelsky ho líbnu na tvář. Na větší předstírání nějaké vřelosti se asi oba cítíme moc unavení a staří. I když já mám oproti němu co říkat. A Vis teprve.
Vyběhnu na chodník a sotva zabouchnu dvířka, Derek sešlápne plyn a auto velmi brzy zmizne v zatáčce. Smetu si z kalhot prach a víc se zachumlám do kabátu, který jsem si u Dereka přivlastnila. Asi mu ho vrátím, až nebude taková zima.
Párkrát si dýchnu na dlaně a zatoužím po dotyku tepla na tváři, vůni louky a rozkvétajících fialek. Stromy, co rozvinuly koruny. Lípy.
Oklepu se. Zima se mi vkradla pod kůži, jako nevítaný host. Raději vykročím po namrzlém chodníku, přemítajíc, že už jsem moc zdomácněla a zestárla. Jakoby jeden zážitek z motorkáři mohl převrátit moje myšlení.
Byla jsi rozjetá už víckrát holka, a vždycky jsi to přežila.
Chlácholím se v duchu a navenek se jenom kysele ušklíbnu.
Jo, přežila. Ale celou dobu jsem stejně už tak napůl mrtvá.
Napadne mě a dopřeju si chladný úšklebek, než ruce schovám do kapsy. Na hlavu mi začnou pomalu dopadat další prosincové vločky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama